Dom rekolekcyjny EMAUS
w Koniakowie

Ważne informacje

Diakonia Domu

Z końcem września 2021 roku swoją posługę w Domu Emaus zakończyli Państwo Maria i Jan Sachsowie, a funkcję nowych gospodarzy objęli pochodzący z Knurowa Krystyna i Antonii Lipka.

 

Rok 2021 to kolejne zmiany. Z dniem 31 stycznia ks. Jacek Staniec zostaje mianowany przez ks. abpa Wiktora Skworca proboszczem parafii św. Barbary na Nikiszowcu, a nowym duszpasterzem domu zostaje ks. Krzysztof Jarczyk, moderator Domowego Kościoła naszej Archidiecezji.

 

Duszpasterzem domu od 06.08.2017 r. jest ks. Jacek Staniec, ur. w 1969 r. w Katowicach; wyświęcony na kapłana w 1996 r., od lat związany z Domowym Kościołem Ruchu Światło-Życie.

 

Wspierają go gospodarze domu Maria i Jan Sachsowie, którzy troszczą się o uczestników rekolekcji i piękno naszego wizerunku.

 

Swoją pomocą i talentami kulinarnymi służą w domu także: Ala, Gienia i Gosia.

 

Patrząc wstecz:
Od 2004 roku moderatorem domu był ks. Jarosław Ogrodniczak, ur. w 1969 r.; wyświęcony na kapłana w 1995 r. w Katowicach; absolwent Nauk o Rodzinie; od 1983 r. związany z Ruchem Światło-Życie; członek Unii Kapłanów Chrystusa Sługi; po posłudze wikariusza w parafiach w Katowicach i Chorzowie przez 8 lat organizował stronę merytoryczną rekolekcji w Emaus. Były Moderator Diecezjalny Domowego Kościoła w Archidiecezji Katowickiej oraz koordynator programu nauk dla narzeczonych 'PRZED NAMI MAŁŻEŃSTWO'.

 

Od 1.09.2012 r. nowym duszpasterzem domu jest ks. Grzegorz Stencel, ur. w 1967 r. w Rudzie Śląskiej; wyświęcony na kapłana w 1992 r. w Katowicach; od 1981 r. związany z Ruchem Światło-Życie, a od 2000 r. z Ruchem Fokolare. W minionych latach posługiwał jako wikariusz w Biertułtowach, w Katowicach na os. Tysiąclecia oraz Brynowie, w Rybniku na Nowinach, w Żorach, Rudzie Śląskiej - Bykowinie i Rybniku - Chwałowicach.

 

Poprzedni gospodarze to Anna i Mieczysław Hatalowie. Są małżeństwem od 1973. W Ruchu Domowego Kościoła od 1991 r. Związani z domem od jego początków. Trudno znaleźć słowa, by wyrazić wdzięczność za ich wkład w dzieło Domu 'Emaus'.

Ważne informacje

Dom ma 20 pokoi od 2 do 7 osobowych i może pomieścić 65 osób.

Osoba odpowiedzialna za grupę otrzymuje szczegółowy rozkład miejsc.

Przed domem jest parking samochodowy. Zmieści się na nim także autokar.

Regulamin

  1. Prosimy o uszanowanie rekolekcyjnego charakteru miejsca i godne zachowanie w domu.

  2. Obowiązuje zmienne obuwie. Prosimy zakładać je zaraz w przedsionku.

  3. Prosimy nie przywozić śpiworów, gwarantujemy pościel.

  4. W 'Emaus' nie pali się papierosów ani nie spożywa napojów alkoholowych.

  5. Nie wolno używać w pokojach grzałek i czajników bezprzewodowych, na jadalni są do dyspozycji: ekspres do kawy, czajnik, mikrofalówka i chłodziarka.

  6. Grupy same obsługują jadalnię, dbają o czystość i porządek pokojów oraz toalet.

  7. Na rekolekcjach dla rodzin: dzieci do 3 roku życia nie podlegają opiece diakonii wychowawczej.

  8. Na rekolekcjach dla narzeczonych i osób indywidualnych oczekujemy akceptacji 'niekoedukacyjnego' zakwaterowania wspólnie z innymi osobami w tym samym pokoju.

  9. Organizatorzy/odpowiedzialni: do tygodnia przed przyjazdem grupy proszeni są o kontakt z Emaus oraz podanie dokładnej liczby uczestników.

Ofiara

Dorośli: 95zł osobo/doba

Bielizna pościelowa w cenie.

Ulgi: wspólnoty Kościoła Domowego, dziecięce i młodzieżowe grupy parafialne

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Dom Rekolekcyjny Kościoła Domowego Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej, siedziba: 43-474 , Koniaków 290.